ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Назад 
Відділення для хворих чорнобильського контингенту

Розташування (новий хірургічний корпус, VII поверх)

Пост:
+380(56)373-09-34

Зав. відділенням:
+380(56)713-51-05

Телефон внутр. зв'язку:
20-65

Марина Володимирівна ДАНИЛОВА


Відділення для хворих Чорнобильського контингенту з терапевтичними, неврологічними і психосоматичні ліжками було створено в 1997 році згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1218 від 4 жовтня 1996 року, в якому Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова визнана спеціалізованим лікувальним закладом з надання медичної допомоги особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Щорічно у відділенні проходять курс стаціонарного лікування більш, ніж 1000 "чорнобильців" області.

У відділенні працюють лікарі 3-х спеціальностей: терапевт, невропатолог і психіатр, які мають вищу кваліфікаційну категорію, ступень кандидата та доктора наук.

У лікуванні пацієнтів використовується психосоматичний підхід, який розглядає хворобу, як взаємодію біологічних, психологічних і соціальних факторів. Багаторічний опит роботи із пацієнтами, які страждають на пост травматичний стресовий розлад внаслідок техногенної катастрофи, дозволив фахівцям відділення ефективно допомагати раненим у зоні АТО, які пережили бойовий стрес, контузії головного мозку внаслідок мінно – вибухового впливу.

Діагностичний та лікувальний процес у відділенні проходить за участю співробітників кафедр Дніпропетровської медичної академії, фахівців інших спеціалізованих відділень лікарні.

Протягом багатьох років превалюють пацієнти, які страждають на дисфункцію вегетативної нервової системи з різноманітними пароксизмальними станами, психічні розлади внаслідок енцефалопатії, гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, виразкову хворобу. Соматичні розлади у пацієнтів відділення, як правило, супроводжуються емоційними і афективними розладами.
Введення в план лікування таких хворих психофармакотерапії та психотерапії дозволяє пришвидшити стабілізацію соматичного стану, скоротити терміни перебування хворого в стаціонарі, поліпшити якість ремісії хронічного захворювання.

Велика діагностична база лікарні дозволяє використовувати сучасні методи при діагностиці захворювань серця і серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, захворювань внутрішніх органів, патології мозку, онкозахворювань.

У відділенні широко застосовуються ультразвукові методи дослідження, доплерографія, лабораторна і радіонуклідна діагностика, магнітно-резонансна томографія, комп'ютерна томографія, нейрофізіологічна діагностика, ангіографія судин головного мозку, коронарних артерій і судин кінцівок.

Поряд з медикаментозною терапією широко використовуються фізіотерапія, лікувальна фізкультура, гіпербарична оксигенація.

Постійно впроваджуються нові методики обстеження та лікування.