ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Рентген-хірургічний блок (ендоваскулярний центр)

Рентген-хірургічний блок (ендоваскулярний центр)

Тел. - 056 756 9567 (65)
Внутр. тел. - 43 67

В обласній клінічній лікарні ім. І. І. Мечникова на базі сучасного мультіфункціонального ангіографічного комплексу GE Innova IGS 540 функціонує рентген-хірургічний блок (ендоваскулярний центр), в якому виконуються унінкальні внутрішньосудинні операції.

Лікарі:

Мірошниченко Андрій Юрійович - завідувач центром, рентген-хірург, лікар вищої категорії

Грабов Сергій Анатолійович - лікар серцево-судинний хірург вищої категорії, кандидат медичних наук

Чередниченко Юрій Віталійович - лікар нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук

Медведик Андрій Ярославович - лікар серцево-судинний хірург

Юрченко Тетяна Дмитрівна - лікар-анестезіолог вищої категорії

Лікарі центру часто стажуються в провідних клініках світу, а також проводять майстер-класи і курси на робочому місці для лікарів цього профілю.

8 патентів на винахід

Перші в Україні впровадили рятуючих життя методик:

- емболізація аневризм відокремлюваними мікроспіралями,

- стентування інтракраніальних артерій,

- вимикання церебральних аневризм графт-стентами,

- використання проксимального протиемболічного захисту при каротидному стентуванні,

- використання поєднання проксимального та дистального проти емболічного захисту при каротидному стентуванні,

- емболізація артеріовенозних мальформацій з керованим введенням внутрішньосудинного імпланту Onyx (Pressure Cooker technique),

- тромбекстракція з артерій головного мозку в гострому періоді ішемічного інсульту.

2 з цих методик впроваджені вперше в світі.

Робота центру здійснюється в тісній співпраці з кафедрами Дніпропетровської державної медичної академії.

Щорічно в рентген-хірургічному блоці (ендоваскулярному центрі)

виконується до 2000 лікувальних і діагностичних втручань.

Ми виконуємо діагностичні і лікувальні рентгенендоваскулярні втручання за напрямками:

- кардіологія,

- нейрохірургія, нейрорадіологія

- судинна хірургія,

- гінекологія,

- урологія, андрологія,

- ЛОР-патологія,

- онкопатологія.

В області кардіології нами успішно виконуються ангіопластика і стентування коронарних артерій, при всіх формах ішемічної хвороби серця та інфаркті міокарда. Це дозволяє врятувати життя хворим і повернути їх в найкоротші терміни до повноцінного життя.

В області нейрохірургії ми застосовуємо технології малоінвазивного внутрішньосудинного виключення патологічних судинних утворень головного і спинного мозку: аневризм і артеріовенозних мальформацій. Вони дозволяють з мінімальними операційними ризиками врятувати хворих, в тому числі і тих, яких оперувати іншим (відкритим) способом неможливо.

Виконуються стентування церебральних артерій при їх стенотичних ураженнях (звуженні артерій). Це запобігає розвитку ішемічного інсульту - однієї з головних причин інвалідизації і смертності. У гострому періоді ішемічного інсульту (перші години) виконуються операції тромбекстракціі з церебральних артерій і тромболізису, що запобігає розвитку ішемії в головному мозку.

В області судинної хірургії виконуються операції ангіопластики і стентування периферичних артерій. Завдяки цьому вдається відновити кровопостачання кінцівки і уникнути її ампутації або відновити кровопостачання будь-якого внутрішнього органу.

Крім того, виконується селективний тромболізис (розчинення тромба шляхом підведення до нього спеціального препарату), що дозволяє врятувати хворих при тромбоемболіях легеневих артерій.

А запобігти тромбоемболії легеневих артерій дозволяє методика ендоваскулярної імплантації кава-фільтру в нижню порожнисту вену.

В області гінекології з успіхом використовується методика емболізації артерій фімброміом матки, що призводить до зморщування пухлини.

В області урології з успіхом використувуємо методики емболізації артерій передміхурової залози (простати) при доброякісній гіперплазії простати, емболізації яєчкових вен при варикозному розширенні вен яєчка і сім'яного канатика

При ЛОР-патології застосовується методика емболізації артерій, які кровопостачають порожнину носа, що дозволяє врятувати хворих при масивних носових кровотечах.

При онкопатології застосовувані нами ендоваскулярні методики дозволяють провести реґіонарну хіміотерапію, чим досягається зниження загальної інтоксикації і посилення протипухлинного ефекту. Також застосовується методика блокування кровотоку в пухлині, що дозволяє її видалити з мінімальними ризиками.
 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ