ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Відділення інтенсивної терапії гіпербаричної оксигенації (ГБО)

Розташування (новий хірургічний корпус, II поверх)

Пост:
+380 (56) 756-95-41

Телефон внутр. зв'язку:
23-39

Зав. відділенням:
+380 (56) 373-09-38

Євдокія Федорівна САКОВИЧ


Сучасна медицина має на озброєнні потужний засіб лікування хворих з найрізноманітнішою патологією - це гіпербарична оксигенація (грец. hyper - понад, над + baros - тяжкість + лат. Oxygenium - кисень) - лікувальне і профілактичне застосування кисню під тиском, що перевищує атмосферний.

Лікування в барокамері киснем підвищеного тиску - метод, що допомагає боротися з проявами гіпоксії, викликаної різними причинами. Але цей спосіб слід застосовувати тільки в поєднанні з традиційною терапією.

Лікування в барокамерах ефективно при судинних недугах: облітеруючих захворюваннях судин кінцівок, трофічних виразках, газових емболіях судин. Цей метод також застосовують в кардіології у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), кардіоміопатією і аритмією.

Хороші результати ГБО показує в терапії захворювань шлунково-кишкового тракту (зокрема, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки). Крім того, лікування в барокамері широко використовується в неврології, при лікуванні ран, пластичної хірургії, гінекології, акушерській практиці і навіть в наркології для усунення абстинентного синдрому.

ГБО терапія широко застосовується при підготовці хворих до хірургічних операцій, а також призначають після них, завдяки чому пацієнти швидше і легше виходять з наркозу, у них суттєво скорочуються терміни загоєння і знижується ризик виникнення ускладнень.

Гіпербарична оксигенація (ГБО) дозволяє:

- поліпшити проникнення кисню з легенів у кровоносні судини;

- домогтися 100% насичення гемоглобіну киснем;

- різко збільшити кількість кисню, розчиненого в плазмі крові та інших рідких середовищах організму.

Механізм лікувальної дії ГБО не обмежується лише заповненням недостатньої кількості кисню в організмі. Під впливом гіпербаричного кисню в організмі нормалізується енергетичний баланс і регулюється функціональна та метаболічна активність клітини, що сприяє підвищенню стійкості організму у відповідь на екстремальний вплив.

Після лікування в барокамері, організм "працює", витрачаючи енергію більш економно. Крім того, активуються біоенергетичні та репаративні процеси; попереджається утворення токсичних метаболітів і активується їх руйнування; нормалізується і стимулюється активність імунної системи.

Завдяки кисню людина не тільки дихає, а й отримує енергію з поживних речовин, які потрапляють до його організму. При цьому забезпечується протікання таких фундаментальних фізіологічних процесів, як розмноження клітин, організація імунного захисту. З віком і під впливом ряду захворювань постачання тканин киснем знижується.

Такі симптоми, як втома, млявість, проблеми з увагою, розлад сну - непрямі ознаки браку в організмі цього найважливішого хімічного елементу. Коли надходження кисню ускладнюється, в органах розвивається гіпоксія, в результаті якої відбуваються деструктивні зміни в тканинах. Особливо небезпечно кисневе голодування для мозку і серця.

Після лікування киснем більшість пацієнтів відзначають поліпшення загального самопочуття. Це - один з найбільш ефективних методів стимулюючої терапії. Завдяки йому поліпшується тканинний обмін, підвищуються захисні сили організму, прискорюється процес загоєння виразок. Лікарями відзначено пролонговану дію ГБО, позитивний ефект не зникає відразу після сеансу, а зберігається від декількох місяців до року.

Перед проведенням процедури пацієнту проводяться необхідні лабораторні дослідження, після чого призначається курс лікування. Час і кількість сеансів визначається індивідуально. У середньому, тривалість лікування становить від 10 до 12 сеансів по 45-60 хвилин кожен. Гарних результатів за допомогою ГБО можна досягти тільки в тому випадку, якщо терапія проводиться під контролем лікаря. Тому баротерапевт обов'язково працює у співпраці з іншими фахівцями, які спостерігають за пацієнтом.

Для ГБО існують свої протипоказання. До них відносяться епілепсія, наявність порожнин у легенях (наприклад, абсцес легені або туберкульоз), боязнь замкнутого простору (клаустрофобія), ураження отоларингологічного характеру, а також простудні захворювання. Крім того, при призначенні сеансів ГБО важливо враховувати індивідуальну підвищену чутливість пацієнта до кисню.

Відділення інтенсивної терапії гіпербаричної оксигенації обласної лікарні ім. І. І. Мечникова, очолюване лікарем вищої кваліфікаційної категорії САКОВИЧ Євдокією Федорівною (стаж роботи більше 20 років), має можливість надавати цілодобову кваліфіковану допомогу.

Наш девіз:
- милосердя, почуття відповідальності до пацієнта при виконанні маніпуляцій;
- чуйність, увагу, вміння швидко і кваліфіковано надавати допомогу в невідкладних ситуаціях;
- дбайливе ставлення до почуттів хворих та їх родичів.

Відділення інтенсивної терапії гіпербаричної оксигенації (ГБО)


 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ