ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Обласний центр радіаційної безпеки і медрадіології

Зав. відділенням:

+380 (56) 713-51-09

Телефон внутр. зв'язку:
20-74

Фаїна Йосипівна КУЛІКОВА


Обласний Центр радіаційної безпеки та медичної радіології (ОЦРБМР, далі - Центр) є організаційно-методичним та науковим центром Дніпропетровської області з рентгенології, радіології та радіаційної безпеки. Це відомча служба радіаційної безпеки охорони здоров’я.

Головна мета роботи Центру - проведення заходів, що спрямовані на зменшення променевого навантаження на пацієнтів та медичний персонал структурних підрозділів рентгенорадіологічного профілю у лікувально-профілактичних закладах Дніпропетровської області.

Керівник Центру – координатор групи спеціальностей радіологічного профілю, головний позаштатний фахівець з рентгенології ГУОЗ ДОДА, доктор медичних наук, професор Фаїна Йосипівна КУЛІКОВА

Працівниками Центру проводиться:

- загальна та клінічна дозиметрія;

- контроль роботи рентгенодіагностичних та радіологічних підрозділів лікувально-профілактичних закладів області;

- контроль реконструкції та відкриття нових кабінетів з джерелами іонізуючого випромінювання;

- консультації та навчання медичних і технічних працівників медичних закладів з усього кола питань радіаційної безпеки, дозиметрії, атестації робочих місць, впровадження нових рентгенодіагностичних методик та інш.

Робота Центру комп’ютерізована на підставі повної паспортизації рентгенкабінетів області та інших об’єктів з джерелами іонізуючого випромінювання. Завдяки цій чіткій та налагодженій системі випадки перевищення дози щорічно зустрічаються не більше, ніж у 0-0,5% рентгенкабінетів – головним чином за рахунок поточних пошкоджень.

Центр створений на базі обласного рентгенорадіологічного відділення, яке існувало в Дніпропетровській області протягом 30 років, було найстарішим подібним відділенням в Україні і мало багато досягнень.


Обласний центр радіаційної безпеки і медрадіалогії


 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ