ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок

Розташування (пологовий будинок)

Телефон внутр. зв'язку:
21-44

Зав. відділенням:
+38 (056) 713-51-01

Ірина Володимирівна КИТОВА


Важливий аспект роботи сучасного лікувального закладу - наявність злагодженої і добре оснащеної служби анестезіології та інтенсивної терапії.

Акушерська анестезіологія з 6-ма ліжками ІТ була виділена з багатопрофільної анестезіології в 1996 р. Це було пов'язано з тим, що акушерська анестезіологія має свою специфіку, оскільки при будь-якому вигляді знеболювання необхідно враховувати вплив фармакологічних засобів не тільки на організм вагітної, але і можливий їх вплив на скоротливу активність матки, можливість проникнення їх через плацентарний бар'єр і впливу на плід, а також їх залишкова дія на новонародженого після відсікання пуповини.

Під керівництвом клініки анестезіології та ІТ ДДМА розроблені протоколи основних видів і методів знеболювання. Вибір анестезії здійснюється з урахуванням патології, важкості стану вагітної, породіллі, породіллі, наявності супутньої патології.

Знеболювання пологів є одним з найважливіших завдань анестезіологів і акушерів-гінекологів тому, що це не тільки міра гуманності, що рятує жінку від страждань, але і найважливіший лікувальний захід, попереджуючий різні порушення життєво-важливих функцій у матері і плоду, обумовлені больовою реакцією.

Методом вибору розглядається реґіонарна анестезія, яка забезпечує найбільш повну блокаду ноцицептивної аффекрентаціі і надає найменший вплив на життєво важливі функції матері та плоду. Цей метод дозволяє значно знизити ризик розвитку ускладнень в пологах у пацієнток з тяжкою екстрагенітальною патологією.

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок покликане надавати планову і ургентну спеціалізовану допомогу хворим акушерського профілю в операційній, пологових залах, перев’язувальних і палатах пологового відділення, а також здійснювати динамічний нагляд і проводити реанімаційні заходи, інтенсивну терапію і корекцію гомеостазу при підготовці до розродження, в ранньому післяродовому і післяопераційному періодах в палатах інтенсивної терапії.

З жовтня 2009 року на базі відділення функціонує респіраторний центр, для лікування вагітних з тяжкою пневмонією.

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок складається з 4 палат по 1 ліжку. 1 палата на 2 місця – для вагітних з екстрагенітальною патологією. Палати мають централізовану подачу кисню, є дихальна апаратура, цілодобовий лабораторний контроль здійснюється клінічною лабораторією. Нагляд за хворими у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок пологового відділення здійснюється цілодобовим постом у складі лікаря, двох медичних сестер-анестезистів і молодшої медсестри по догляду за хворими.

Надання анестезіологічної та реанімаційної допомоги пологового стаціонару є одним з найбільш складних розділів медицини. Часто дуже складно спрогнозувати виникнення таких ускладнень вагітності, пологів та раннього післяопераційного періоду як кровотеча, еклампсія, емболія навколоплідними водами та ін., що несуть безпосередню загрозу життю матері та дитини.

Про роботу відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок: (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)


Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для жінок


 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ